Klocki magnetyczne – dlaczego warto podarować je dziecku?

Klocki magnetyczne – dlaczego warto podarować je swojemu dziecku?

Każdy rodzic wie, że w wychowywaniu dziecka niezwykle ważna jest kreatywna zabawa, która nie tylko zapewnia rozrywkę dla wiecznie rozbrykanego malucha, ale także rozwija jego zdolności motoryczne. Klocki magnetyczne to innowacyjne zabawki, które bawią i uczą, pobudzając wyobraźnię. Niezwykłe kształty klocków magnetycznych zachwycają maluchów, a budowanie konstrukcji to dla nich świetna zabawa. To nie jedyne korzyści, jakie niesie za sobą ten kreatywny zestaw. Dlaczego klocki magnetyczne są takie dobre dla Twojego dziecka? Tego dowiesz się w poniższym artykule.

Na czym polega zabawa klockami magnetycznymi?

Klocki magnetyczne umożliwiają tworzenie magicznych konstrukcji. W zależności od zestawu, który wybierzemy, możemy zbudować niesamowite zamki, które przeniosą nas do świata pełnego pięknych księżniczek, dzielnych rycerzy i groźnych smoków, lub ciuchcie ze specjalną mocą zabierania nas w niezwykłe podróże do odległych krain. Taka zabawa nada się dla dzieci w każdym wieku. Klocki magnetyczne szybko zadomowią się w każdym domu, a dzieci nie będą mogły się od nich oderwać! Kreatywna zabawa klockami – łączenie ich ze sobą i tworzenie budowli – pozwoli dzieciom odkrywać talenty i rozwijać zdolność analitycznego myślenia. Ponadto zapewni rozrywkę na wiele godzin.

Klocki układamy w prosty sposób, który nie wymaga użycia siły. Elementy zestawów łączą się za sobą za pomocą magnesów. Nieważne, jaki zestaw kupiliśmy, z klocków można budować figury o dowolnych kształtach – niech instrukcją będzie tylko wyobraźnia! Konstrukcje z kulek i patyczków mają jedno pouczające ograniczenie – będą się odpychać, jeśli połączymy je w zły sposób (tj. tymi samymi biegunami). Układanie domków 3D i innych budowli to zajęcie, które pochłonie uwagę malucha, i nauczy go podstaw fizyki i ogólnej wiedzy o świecie.
Nowa forma klasycznych klocków

Budowanie z klocków to forma zabawy, którą znają i kochają dzieci – zarówno małe, jak i te duże. Uwielbiają ją chłopcy, dziewczynki, dorośli i maluchy. Na początku były klocki z drewna, potem zamieniły się w bardziej zaawansowane klocki z plastiku, by na końcu przybrać swoją ostateczną formę – klocków magnetycznych, czyli kulek. Wygodny mechanizm umożliwia łączenie ze sobą różnych elementów w prosty, ale efektywny sposób.

Dlaczego warto wybrać klocki magnetyczne Dr Smile?

Nasze klocki umożliwiają budowę prostych konstrukcji, których tworzenie przyniesie mnóstwo satysfakcji i radości. Zaprojektowanie własnej zjeżdżalni, po której będzie mogła zjechać piłeczka, to bardzo popularna zabawa, która podbija serca dzieci. Materiały, z których wykonane są klocki, zapewniają bezpieczeństwo, a bawić się nimi mogą maluchy już od drugiego roku życia (w zależności od zestawu). Najwyższa jakość tychże produktów skłoniła setki rodziców do wyboru klocków magnetycznych jako bezpiecznych zabawek dla swojego dziecka.

Każdy zestaw klocków magnetycznych ma dołączoną instrukcję, za którą mały budowniczy może podążać. Dzięki temu Twoja pociecha będzie miała szansę wykonać pracę samodzielnie i rozwijać swoje umiejętności. A jeśli będzie potrzebowała pomocy, zawsze może liczyć na małą podpowiedź od dobrej wróżki 😉 Pamiętaj, instrukcja może pomóc, ale nie musicie się jej trzymać całkowicie! Budowanie figur z klocków magnetycznych według własnego pomysłu uczy dziecko myślenia poza narzuconymi schematami i poszukiwania własnych rozwiązań.

Jak zabawki wpływają na rozwój dziecka?

Zabawki są ważną częścią tożsamości dziecka. Towarzyszą mu już od początku życia i zostają z nim przez najważniejsze lata – kiedy cały czas się rozwija. Wybór zabawek może mieć duży wpływ na późniejsze życie dziecka, tj. na jego charakter, zdolności, sposób myślenia. Dlatego warto wybierać takie zabawki, które w jakiś sposób rozwiną jego umysł. Do takiej kategorii z pewnością należą klocki magnetyczne, która wpływają na kreatywne myślenie i rozwój zdolności manualnych.

Klocki magnetyczne zachęcają do wspólnej zabawy z rówieśnikami lub rodziną, a przy tym świetnie rozwijają zdolność do pracy w grupie. Dzięki takiej formie spędzania czasu dzieci będą zacieśniać więzi i odkrywać swoją rolę społeczną. Kto wie, może Twoje dziecko ma predyspozycje do zostania liderem? Zabawa, która wymaga zaangażowania całej grupy, naturalnie wymaga kogoś, kto będzie nadzorował cały proces. Już w tak wczesnym wieku zdołasz odkryć, czy Twoje dziecko zostanie kiedyś kierownikiem albo prezesem dużej firmy.

Zestawy klocków magnetycznych służą do zabawy, która wspiera rozwój dziecka. Budowanie zapewnia mu satysfakcję, wspiera analityczne myślenie i rozwija zdolności manualne. Nie musisz się martwić o bezpieczeństwo swojej pociechy – starannie dobrany kształt klocków zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Klocki magnetyczne zagwarantują dziecku kreatywną zabawę, która oderwie go od ekranu telefonu, komputera czy telewizora na wiele godzin.

Shopping Cart
Przewiń do góry