Zalety zabawek kreatywnych

Zalety zabawek kreatywnych

Zabawki dla dziecka są nieodłącznym elementem dorastania – warto więc zaaranżować dla naszych pociech zabawę, która dodatkowo rozwinie jego umiejętności. Zabawa kreatywna to najlepszy sposób na spędzanie czasu przez dziecko, bo rozwija w nim zdolność do szukania rozwiązań, a także zmysł artystyczny i zakres ruchowy. Do zabawek kreatywnych na pewno możemy zaliczyć klocki (np. magnetyczne), zabawki DIY. Niektóre zabawy sportowe także należą do kategorii kreatywnych.

Klocki umożliwiają budowanie konstrukcji dzieciom w każdym wieku. Klocki dobierzemy, zwracając uwagę na to, jaki mają rozmiar. Im większe, tym bardziej odpowiednie dla mniejszych dzieci. Budowanie zamków i innych budowli to świetny sposób na pobudzenie wyobraźni przestrzennej. Inną świetną zabawą będą prace plastyczne

Czym są zabawy kreatywne?

Zabawy kreatywne to takie zabawy, przy których dzieci muszą korzystać z własnej wyobraźni, aby stworzyć coś zupełnie nowego lub znaleźć rozwiązania z sytuacji, w której się znaleźli. Zabawki kreatywne kreują takie właśnie sytuacje. Do kreatywnych zabaw z pewnością należą wszelkie prace artystyczne, budowanie z klocków, a także zajęcia ruchowe. Odpowiednie zajęcia rozbudzą dziecięcą ciekawość i zachęcą do używania wyobraźni, która nie jest potrzebna przy biernych rozrywkach.

Jakie są zalety zabaw kreatywnych?

Zabawa towarzyszy dzieciom na każdym kroku. Jako rodzice nie powinniśmy jednak pozwolić, by jedyną rozrywką dla naszej pociechy stało się używanie telefonu czy oglądanie bajek w telewizji. Ważne jest, by organizować takie zabawy, które w jakiś sposób wpłyną na rozwój dziecka. Dzięki zabawom kreatywnym tworzymy środowisko, w którym dziecko czegoś się nauczy, a przez to się rozwinie. Zabawy kreatywne mają pozytywny wpływ także na zdrowie psychiczne dziecka, ponieważ stymulują jego umysł, a zabawy ruchowe wpływają na kondycję, zdrowie fizyczne i koordynację ruchową.

Jak można bawić się kreatywnie z dzieckiem?  

Wybór zabawy dla dzieci może mieć duży wpływ na osobowość dziecka. Im bardziej zróżnicowane zabawy, tym więcej dziecko może dowiedzieć się o swoich zainteresowaniach i nabyć nowych umiejętności. Pamiętajmy, by zawsze dawać dziecku swobodę w kreowaniu – niech samo wymyśla rozwiązania, a my możemy pomóc delikatnie nakierować jego myślenie we właściwą stronę.

Klocki

Mali architekci potrafią stworzyć z klocków niesamowite budowle, których nie wymyśliłby żaden dorosły. Udostępnienie klocków dziecku będzie wspaniałym sposobem na rozbudzenie w nim zapału do tworzenia.

Stworzenie własnego świata z papieru

Miasto ze zjeżdżalniami zamiast schodów, zoo pełne kolorowych pegazów, a może wiejskie gospodarstwo, którym zarządza mówiąca kura domowa? To wszystko jest możliwe w świecie dziecięcych zabaw – wystarczy papier, kredki, klej i nożyczki, by stworzyć niesamowitą budowlę. Pomagaj swojemu szkrabowi, ale zostaw mu swobodny wybór – to da dziecku pole do popisu i możliwość stworzenia własnego magicznego świata!

Dekorowanie babeczek

Wspólne pieczenie to prawdziwa przygoda! Każde dziecko będzie zachwycone, jeśli pozwolisz mu wcielić się w szefa kuchni czy samą Magdę Gessler i nadzorować pracę nad przygotowaniem babeczek. Kiedy już skończycie piec wasze smakołyki, możecie udekorować je za pomocą posypek, jadalnych koralików, polewy, cukru pudru i kolorowego lukru! A co jest jeszcze lepsze od dekorowania babeczek? Wspólne spałaszowanie świeżutkich przysmaków!

Stworzenie gluta Slime

Każde dziecko czasem lubi pobawić się w szalonego naukowca. Dzięki zestawowi do zabawy Slime maluchy będą mogły bawić się w najlepsze, łącząc błyszczące składniki i tworząc własne gluty. Slime to bardzo popularna wśród dzieci zabawka kreatywna, którą lubią nawet starszaki. Zgniatanie, ściskanie i rozciąganie gluta ma właściwości terapeutyczne, a jego przygotowanie to świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku.

Dzięki zabawom kreatywnym możemy poszerzać nieskończony dziecięcy świat i sami stać się jego częścią. Zabawa razem z dzieckiem jest ważna i dla pociechy, i dla rodzica, a czynności pobudzające kreatywność to świetny sposób na spędzanie czasu w rozrywkowy, a jednocześnie rozwijający sposób. Zapraszamy do naszego sklepu, w którym znajdziesz najlepsze zabawki kreatywne i stworzysz magiczne wspomnienia!

Shopping Cart
Przewiń do góry